Poniżej znajdują się pola logowania. W celu uzyskania dostępu
do ograniczonych stref serwisu, musisz się zalogować.
 
Chcesz zostać członkiem GIG?
Reprezentowanie interesów firmy przez ekspertów z Izby, specjalistyczne szkolenia, zniżki na sprzęt i usługi, porady prawne, wsparcie przy pozyskiwaniu zleceń - to tylko niektóre z przywilejów członków GIG.
dołącz do nas
Pogoda:  
 
aktualnosci
Pismo RPO do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z Konstytucją RP

Szanowni Państwo,

            Pragnę z satysfakcją poinformować wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców   a także władze geodezyjne, że nasz wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (poparty przez pozostałe organizacje), dotyczący niekonstytucyjności opłat za czynności związane  z prowadzeniem państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, został pozytywnie rozpatrzony.

            Dnia 12 lipca 2012 r. RPO zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z Konstytucją RP.

            W załączeniu przekazuję pełny tekst wniosku RPO. Mam nadzieję, że w związku  z powyższym w pierwszej kolejności wszystkie prywatne cenniki starostów będą niezwłocznie uchylone, a po rozpatrzeniu sprawy przez Trybunał Konstytucyjny ustalone zostaną w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne cywilizowane zasady naliczania opłat.

 

                                                     Bogdan Grzechnik

                                                 Prezes GIG


Do pobrania:


Wpisując wybrane wyrażenie odnajdziesz to czego szukasz w naszym serwisie!
Jeżeli chcesz otrzymywać najświeższe informacje na temat nowości w naszym serwisie, zostaw nam swój adres e-mail.

      
© Copyright Geodezyjna Izba Gospodarcza 2010-2023
created by mobime studio | support & modifications by GEOBID creators of GEOPORTAL 2