Poniżej znajdują się pola logowania. W celu uzyskania dostępu
do ograniczonych stref serwisu, musisz się zalogować.
 
Chcesz zostać członkiem GIG?
Reprezentowanie interesów firmy przez ekspertów z Izby, specjalistyczne szkolenia, zniżki na sprzęt i usługi, porady prawne, wsparcie przy pozyskiwaniu zleceń - to tylko niektóre z przywilejów członków GIG.
dołącz do nas
Pogoda:  
 
aktualnosci
Referat „Porozumienie 6 krajowych organizacji geodezyjnych i kartograficznych Apel45 - geneza powstania, cele, etap realizacji wniosków" w ramach Seminarium w dn.: 7 i 8 czerwca 2018 r. organizowanego przez Urząd Miejski w Zabrzu oraz GIG

 

 

 

 

 

 

             

                            Zabrze, 07-06-2018 r.

  

Referat

„Porozumienie 6 krajowych organizacji geodezyjnych i kartograficznych Apel45 - geneza powstania, cele, etap realizacji wniosków"

 w ramach Seminarium w dn.:  7 i 8 czerwca 2018 r. organizowanego przez Urząd Miejski w Zabrzu oraz Geodezyjna Izbę Gospodarczą-w kompleksie Guido w Zabrzu

 

Referent:       Krzysztof Rogala, geodeta uprawniony, wspólnik w  firmie PROGEO KATOWICE SP.J, członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, członek Rady Społeczno-Programowej WGiG Politechniki Śląskiej, koordynator Komitetu Wykonawczego Porozumienia Apel45, wiceprezes Geodezyjnej Izby Gospodarczej.

 

Szanowni Państwo,

 

W dniu 15 maja 2018 roku w Warszawie, w siedzibie Politechniki Warszawskiej nastąpiło ukoronowanie ponad rocznych starań o doprowadzenie do porozumienia wszystkich krajowych organizacji i stowarzyszeń geodezyjnych i kartograficznych.

Porozumienie zostało ratyfikowane i podpisane przez przedstawicieli  6 organizacji. To wyjątkowa chwila dla środowiska geodetów i kartografów. Jeszcze nigdy do tej pory nie udało się zgromadzić, dla realizacji wspólnie uzgodnionych celów, tak szerokiej, pełnej reprezentacji naszego zawodowego środowiska.

 

Celem referatu nie jest dyskusja nad założeniami i wnioskami porozumienia, zgodnie z geodezyjną zasadą „od ogółu do szczegółu”, celem jest przekazanie jak najszerszemu gremium założeń porozumienia, powodów jego powstania, wskazanie wniosków jakie chcą rozwiązać Partnerzy porozumienia.

Wiemy, że decydenci tylko wtedy wsłuchają się w nasz głos, nasze opinie a czasami zdesperowane ( obecnie funkcjonującym system w geodezji) żądania, o ile będziemy mówić jednym głosem. Dlatego szukamy i udało nam się to właśnie zrobić,  tych obszarów gdzie widzimy taką możliwość. Szukamy także i potrzebujemy szerokiego, jak najszerszego  poparcia koleżanek i kolegów z branży- stąd ten przekaz.

Naturalnie doprowadzenie do porozumienie to zaledwie początek, ale żeby dojść do celu należy zrobić przysłowiowy 1szy krok.

 

Referat został  udostępniony w formie elektronicznej poniżej.

 

 


Do pobrania:


Wpisując wybrane wyrażenie odnajdziesz to czego szukasz w naszym serwisie!
Jeżeli chcesz otrzymywać najświeższe informacje na temat nowości w naszym serwisie, zostaw nam swój adres e-mail.

      
© Copyright Geodezyjna Izba Gospodarcza 2010-2024
created by mobime studio | support & modifications by GEOBID creators of GEOPORTAL 2