Poniżej znajdują się pola logowania. W celu uzyskania dostępu
do ograniczonych stref serwisu, musisz się zalogować.
 
Chcesz zostać członkiem GIG?
Reprezentowanie interesów firmy przez ekspertów z Izby, specjalistyczne szkolenia, zniżki na sprzęt i usługi, porady prawne, wsparcie przy pozyskiwaniu zleceń - to tylko niektóre z przywilejów członków GIG.
dołącz do nas
Pogoda:  umiarkowane zachmurzenie | aktualizacja prognozy: 2019-08-20 09:00:0023°C | NW6 km/h | 1022 hPa
 
szkolenia
Konferencja „Prawo w geodezji, do dalej?” 3-5.10.2019 r. Pogorzelica

 GEODEZYJNA  IZBA  GOSPODARCZA   zaprasza do udziału w konferencji 

„Prawo w geodezji, co dalej ?” 

 Konferencja  odbędzie się w dniach  3 - 5 października 2019 r.

w Pogorzelicy, gmina Rewal, woj. zachodniopomorskie.

W związku z procedowanymi oraz planowanymi zmianami w Prawie geodezyjnym  i kartograficznym oraz w innych przepisach związanych z geodezją Rada Geodezyjnej Izby Gospodarczej postanowiła wrócić do organizacji cyklicznych konferencji w Pogorzelicy, które w latach ubiegłych były organizowane przez Zachodniopomorską Geodezyjną Izbę Gospodarczą.

 

W bieżącym roku proponujemy panele dyskusyjne na niżej wymienione tematy, poprzedzone referatem wprowadzającym.:

1.      Procedowane zmiany w Rozporządzeniu  w sprawie ewidencji gruntów i budynków - dr hab. inż. Paweł Hanus, prof. n. AGH, członek Komisji Kwalifikacyjnej ds. Uprawnień Zawodowych w Dziedzinie Geodezji i Kartografii, członek Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.

2.      Ocena możliwości wykorzystania metody fotogrametrycznej podczas ustalania przebiegu granic działki ewidencyjnej w ramach kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów i budynków             – dr inż. Agnieszka Pęska-Siwik Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie, autorka rozprawy doktorskiej w tym temacie.

3.      Procedowane zmiany w Prawie geodezyjnym i kartograficznym, blaski i cienie - trzeba o tym rozmawiać –  inż. Krzysztof Rogala – Długoletni praktyk, współwłaściciel przedsiębiorstwa geodezyjnego, pełnomocnik 6 organizacji, które wystosowały list otwarty do min. Kwiecińskiego

4.      Zawód geodety do korekty, czy do rewolucyjnych zmian –  mgr inż. Bogdan Grzechnik – Długoletni praktyk, uprawnienia zawodowe nr 3 z zakr.1,2,4, były pracownik GUGiK i Urzędu Wojewódzkiego,    autor 6 książek dotyczących zagadnień prawnych w geodezji, redaktor Miesięcznika „GEODETA”

5.       Podziały przez potrącenie, czy potrzebna jest zmiana przepisów – inż. Sławomir Leszko – długoletni praktyk, w zawodzie 55 lat, organizator konferencji w Pogorzelicy

6.      Fotogrametria niskiego pułapu,  a projekt Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych        i Administracji w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego – mgr inż. Łukasz Folwarski – fotogrametra, inż. Mariusz Naumienko – Prezes Zarządu – IWING Sp. z o.o.

 

Zamierzeniem organizatorów jest dyskusja na konferencji nad opublikowanymi aktami prawnymi , ich wdrażaniem i mankamentami. Istnieje też potrzeba dyskusji i wypracowania wniosków  do procedowanych i projektowanych aktów prawnych.   

            Liczymy także na aktywny udział tych, którzy prawo tworzą – przedstawicieli Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii,  aby przedstawili uwarunkowania, jakimi kierowali się autorzy zmian w ustawie i rozporządzeniach wykonawczych oraz uzasadnili zasadność zapisów.

Zakładamy, że spotkanie w Pogorzelicy zaowocuje  wypracowaniem konstruktywnych wniosków  do dalszych prac legislacyjnych oraz poprawy obecnie obowiązujących aktów prawnych.

             Bieżące aktualne informacje  dotyczące zgłoszonych referatów  i innych spraw dotyczących konferencji będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internatowej:

www.gig.org.pl  

Uzgodnione z organizatorami referaty dostarczone organizatorom do dnia 30.08.2019r. zostaną umieszczone w materiałach konferencji  /plik Word,  czcionka  Times  New Roman- 12, marginesy – standard, pojemność do  20 000 znaków, druk bezpośrednio   z dostarczonych materiałów/.

 

Informacje dotyczące warunków udziału w konferencji.

        

Koszt udziału z miejscem w pokoju dwuosobowym 990 zł, w pokoju jednoosobowym 1300 zł  od osoby przy zgłoszeniach i wpłatach do 10 sierpnia 2019r.,  po tym terminie odpowiednio    1100 zł i 1400 zł.

Opłata obejmuje wszystkie koszty związane z udziałem w konferencji: materiały, zakwaterowanie, posiłki - od kolacji w dniu 2 października do śniadania w dniu 5 października 2019r. oraz możliwość korzystania z części infrastruktury rekreacyjno-zabiegowej

Firmom komercyjnym oferujemy udostępnienie powierzchni wystawienniczej i możliwość   prezentacji do 20 min. na sali obrad  - opłata 2500 zł.

 Powierzchnia handlowa  wg uzgodnień indywidualnych.

 

Miejsce konferencji  : „Bocianie Gniazdo", Pogorzelica  ul. Leonida Teligi 3,

72-350 Niechorze  tel. 91 3863100

www.bocianiegniazdo.pl

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać i opłatę wnosić do dnia 10 sierpnia 2019r.

 na adres:

GEODEZYJNA  IZBA  GOSPODARCZA

00-043 Warszawa, ul. Czackiego 3/5

tel./fax /22/ 827-38-43, e-mail: biuro@gig.org.pl

 

Wpłaty należy dokonywać na r-k:

Geodezyjna Izba Gospodarcza
w Bank PEKAO SA Oddział w Warszawie, nr rach. 61 1240 6175 1111 0000 4574 9045

z dopiskiem "Konferencja......osoby"

Aktualne informacje można uzyskać:

tel.: 228273843, 509513514

 

oraz na stronie www.gig.org.pl

 

W wypadku ilości zgłoszeń większej niż  ilość miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

 


Do pobrania:


Wpisując wybrane wyrażenie odnajdziesz to czego szukasz w naszym serwisie!
Jeżeli chcesz otrzymywać najświeższe informacje na temat nowości w naszym serwisie, zostaw nam swój adres e-mail.

      
© Copyright Geodezyjna Izba Gospodarcza 2010-2019
created by mobime studio | support & modifications by GEOBID creators of GEOPORTAL 2